Szczepin

Wrocławska Akademia Lokalnych Liderów na osiedlu Szczepin!

Fotorelacja ze szkoleń

Opis zrealizowanego projektu

,,Zakończenie Wrocławskiej Akademii Liderów Lokalnych zaowocowało w głowie 12 szczepinian wyborem projektu na upiększenie naszego osiedla. Chcieliśmy, aby pomysł nasz zostawił trwały ślad i jednocześnie był początkiem dalszych wspólnych działań na rzecz osiedla Szczepin. Nasz projekt po owocnej burzy mózgów otrzymał nazwę #ProjektŁawka. W ramach powyższego projektu wraz z mieszkańcami wytypowaliśmy na osiedlu 6 ławek z lat 80-tych, które wymagają odrestaurowania.

Deski w tych ławkach są w większości uszkodzone a gwoździe zardzewiałe. Jednak naszym zamysłem nie jest zwykłe odnowienie ławek. Chcemy im nadać nowego życia i sprowokować mieszkańców Szczepina aby było to miejsce spotkań. W związku z czym po przeanalizowaniu różnych naszych pomysłów wybraliśmy sześć z zakresu tematycznych w których duchu te ławki chcielibyśmy odnowić.”

Tytuły a zarazem nazwy ławek to: 

  • Ławka przyrodnicza
  • Ławka bajkowa
  • Ławka szachowa
  • Ławka ekologiczna
  • Ławka rowerowa
  • Ławka architektoniczna

Zaprosiliśmy do współpracy artystów którzy stworzyli projekty związane z poszczególną tematyką ławek w związku z czym na odrestaurowanych lub nowych deskach ławek będą znajdować się rusunki przedstawiające zagadnienia związane z powyższą tematyką. 

Przy ławkach zostaną również zamontowane akcesoria i gadżety tematyczne. Przesłaniem naszego projektu jest zaproponowanie mieszkańców miejsca do dzielenia wspólnych pasji. Jednak cel jest bardzo złożony zależny od tematyki. W miejscu ławki szachowej na przykład chcemy zaprosić do rozgrywek turnieju szachowego. W przypadku ławki rowerowej będzie to miejsce startowe do wycieczek rowerowych. Celem jest również edukacja oraz zwiększenie świadomości mieszkańców  przypadku ławeczki ekologicznej. Ławeczka przyrodnicza i bajkowa będzie mogła być przestrzenią do wspólnego odpoczynku jak i zabaw. I finalnie ławeczka architektoniczna posłużę zaprezentowaniu i upamiętnieniu autora naszego osiedla Szczepin.

Pomocą w odrestaurowaniu desek, demontażem i montażem nowych zajmie się zakład aktywności zawodowej ZAZ KTÓREGO ZAPROSILIŚMY DO WSPÓŁPRACY I KTÓRY STAŁ SIĘ NASZYM PARTNEREM.  

Event projekt ławka zostanie zrealizowany przy pomocy gry miejskiej na której zamieścimy ławeczki będą znajdowały się tam również gadżety związane z tematyką takie jak na przykład budka dla ptaków czy pompka do roweru. Jednak na tym etapie chcielibyśmy żeby to jeszcze zostało owiane nutką tajemnice aby było niespodzianką w trakcie otwarcia.

Poznaj grupę Fajni Lokalni, która zawiązała się podczas Akademii: kliknij