Powstańców Śląskich

Wrocławska Akademia Lokalnych Liderów na osiedlu Powstańców Śląskich!

Fotorelacja ze szkoleń

Opis zrealizowanego projektu

Sąsiedzki stół różnorodności” – spotkania międzykulturowe 

Zapraszamy wszystkich mieszkańców Osiedla na ekscytujące i edukacyjne wydarzenie cykliczne, które skierowane jest przede wszystkim do młodych osób! Pragniemy Was zaprosić do uczestnictwa w naszym unikalnym projekcie, który połączy kulturę, smaki i wiedzę na temat różnych krajów. Podczas naszych spotkań będziemy wspólnie tworzyć przepisy kulinarnych specjałów z różnych zakątków świata. Będziecie mieli okazję poznać autentyczne, tradycyjne przepisy, które od pokoleń przechodzą z ust do ust. Razem będziemy eksperymentować, wymieniać się pomysłami i tworzyć wyjątkowe kompozycje smakowe. Nie tylko nauczycie się gotować, ale także odkryjecie tajemnice kuchni z różnych kultur. To jednak nie wszystko! Podczas naszych spotkań będziemy również dzielić się ciekawostkami i faktami na temat konkretnych krajów. Poznamy ich historię, tradycje, a także ważne miejsca i wydarzenia. Będzie to fascynująca podróż przez różnorodność naszego świata, która pozwoli Wam poszerzyć horyzonty i otworzyć się na nowe perspektywy. 

Nie zapomnimy również o naszym zdrowiu i dobrym samopoczuciu. W ramach naszego wydarzenia będziemy wspólnie tworzyć kiszonki, które są nie tylko pyszne, ale także bardzo zdrowe. Dowiecie się, jak otrzymać probiotyki i witaminy z naturalnych, domowych kiszonek, które korzystnie wpływają na nasz układ trawienny i ogólną kondycję organizmu. A na koniec każdego spotkania będziemy delektować się regionalnymi potrawami, które przygotujemy razem. Będzie to doskonała okazja, aby zasmakować różnorodności smaków, aromatów i tekstur, które charakteryzują konkretne kuchnie narodowe. Czeka nas prawdziwa uczta dla podniebienia i okazja do dzielenia się wrażeniami i doświadczeniami. Nie przegapcie możliwości uczestnictwa w tym wyjątkowym wydarzeniu cyklicznym! Przyjdźcie do nas i dołączcie do naszej kulinarno-kulturowej przygody. Zapewniamy Wam nie tylko wspaniałą zabawę, ale także unikalną okazję do nauki, odkrywania i poszerzania swoich horyzontów. Przyjdźcie z apetytem i gotowością 

Finalnym efektem spotkań będzie wystawa plenerowa, która przedstawi dokumentację spotkań i opis działań, aby zachęcić pozostałych mieszkańców do skorzystania z oferty Klubu Kultury Anna. Dodatkowo planowane jest wydanie „przepiśnika” dostępnego w wersji elektronicznej i papierowej. 

Grypa docelowa: 

Grupą docelową będą mieszkańcy osiedla, którzy szukają miejsca, w którym można zintegrować się z sąsiadami oraz  podzielić się i realizować swoją wspólnie swoje pomysły.  

Termin: 

10.08 – 10.10.2023 Promocja – promowanie wydarzeń związanych z inicjatywą (plakaty, media społecznościowe) 

5.09- 7.10 – Przygotowanie warsztatów – zakupy artykułów spożywczych na każde spotkanie. Lista produktów będzie tworzona przez osoby prowadzące spotkania obcokrajowców. 

9, 16, 23, 30 września i 7 października – Spotkania międzykulturowe „Wokół sąsiedzkiego stołu”. Czas spotkań przewidziany w każdą sobotę między 11:00 a 14:00 

Od 14 października – wystawa plenerowa pokazująca efekty projektu 

Od 14 października – ewaluacja  

Poznaj Klub Kultury Anna, który stał się miejscem realizacji działań: kliknij

Kuchnia polska

Kuchnia amerykańska

Kuchnia egipska

Kuchnia włoska