O projekcie

Wrocławska Akademia
Lokalnych Liderów

Projekt zakłada realizację warsztatów liderskich dla aktywistów osiedlowych na 11 wybranych wrocławskich osiedlach.

W ramach szkoleń i warsztatów partycypacyjnych z mieszkańcami przygotujesz i zrealizujesz mikroprojekty osiedlowe pod okiem przydzielonych im mentorów.

Na każdym osiedlu zrealizowany zostanie 1 wybrany mikroprojekt (o wartości 4 000 zł). Ważne w tym kontekście będą spotkania z mieszkańcami, podczas których uczestnicy będą uzgadniać osiedlowe potrzeby i ustalać niezbędne działania, a następnie zrealizują swoje projekty. Z przebiegu realizacji działań powstanie Przewodnik Dobrych Praktyk.

Modelowa realizacja 12 mikroprojektów pokaże mieszkańcom i mieszkankom osiedli, że realizacja inicjatyw oddolnych jest możliwa, efektywna. Nabyte przez uczestników-Liderów umiejętności będą wykorzystywane w kolejnych inicjatywach osiedlowych. Realizacja proj. przyczyni się do integracji mieszkańców, wzrostu poczucia odpowiedzialności za otoczenie.

Projekt skierowany jest do mieszkańców i mieszkanek Wrocławia (96-112 os.), w tym dzieci i młodzieży (8-10 os.).

Kluczową rolę w realizacji przewidzianych w projekcie działań odegra Partner-grupa nieformalna liderów osiedlowych, która uformowała się jako niezamierzony efekt realizacji w 2020r. pilotażowego projektu liderskiego – Akademii Lokalnych Liderów na Przedmieściu Oławskim.

Zgłoś się, zaangażuj i miej realny wpływ na miejsce, w którym żyjesz! 

TRWA REKRUTACJA!

Projekt Wrocławska Akademia Lokalnych Liderów potrwa od lutego 2022 do września 2023. Rekrutacja odbywa się w sposób ciągły. Czas realizacji projektu na danym osiedlu wynosi około 3 miesiące (w tym cykl szkoleń weekendowych – 60h, oraz realizacja projektu osiedlowego).

– – – – – 
Projekt realizowany z dotacji programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy, finansowanego z Funduszy EOG.

Poznaj program szkoleń

Biorąc udział w projekcie, przejdziesz cykl szkoleń z ekspertami, dzięki którym dowiesz się jak stworzyć i zrealizować działania na Twoim osiedlu.

Bezpłatne szkolenia

Projekt zakłada realizację cyklu warsztatów z przygotowywania i realizacji projektów.

4 000 zł na projekt

Wraz z grupą osób z Twojego osiedla stworzycie działania zmieniające otoczenie.

Certyfikat Lidera

Podniesiesz swoje kompetencje, a kończąc projekt uzyskach Certyfikat Lidera.